Kiedy koniec wojny na Ukrainie? Rosja zdradza, jak zakończy się konflikt Super Express wiadomości, polityka, sport

Jeżeli chodzi o los już zagrabionych ziem na Ukrainie. Przygotowanie do ataku przez Rosję, były prowadzone od końca października 2021 roku. Faktyczna napaść Rosji na Ukrainę rozpoczęła się przy aneksji Krymu dnia 20 lutego 2014 roku. Jednocześnie były tworzone przez Rosję tak zwane republiki separatystyczne Donbasu i Doniecka poprzez stałe niepokoje w tamtych obszarach.

Pozostają spekulacje, że Kreml będzie dążył do świeżej mobilizacji, a kolejnym jak utworzyć portfel inwestycyjny zmartwieniem jest to, że Pekin może zacząć potajemnie zaopatrywać Rosję.

  • Wojna się przeciągnie i będzie trwała, bez nadziei na negocjacje.
  • UE widzi konieczność bliższej współpracy z ukraińskim przemysłem zbrojeniowym; europejska zbrojeniówka ma tutaj coś do zaoferowania, ale może też się czegoś nauczyć z ukraińskich doświadczeń i innowacji – zaznaczył.
  • Z początku, w ocenie eksperta, wszystko wyglądało tak, jakby ilość zgromadzonego wojska nie odpowiadała takiemu działaniu.

Plan Putina był znany od dawna— prezydent Rosji uważa, że jego największą szansę na zwycięstwo stanowi przetrzymanie Zachodu. Kreml starał się wpłynąć na wynik wyborów w 2016 r. Z uwagi na toczącą się wojnę, stawka Rosji w następnych amerykańskich wyborach jest jeszcze wyższa. Amerykańscy wywiad twierdzi, że celem Rosji będzie osłabieniu kandydatów popierających Ukrainę i zmiana polityki USA. Wątpliwe czy Kreml jest rzeczywiście w stanie wpłynąć na ostateczny wynik wyborów. Rosjanie wierzą jednak, że uda im się tak oddziaływać na debatę dotyczącą pomocy dla Ukrainy, że przyszłemu Kongresowi będzie znacznie trudniej uchwalić pakiety pomocowe.

dzień wojny. Wybuchowy prezent dla Putina. Wszystkich nurtuje: jak to zrobiono?

Można mieć nadzieję, że taki pokaz siły militarnej zmusi Rosję do negocjacji, ale bojowe przemówienie Władimira Putina w tym tygodniu nie wskazuje na przywódcę skłonnego do szybkiego kompromisu. W rzeczywistości, jeśli Ukraina ma zmusić Rosję do opuszczenia wszystkich okupowanych przez nią terytoriów, to prawdopodobnie potrzeba jeszcze kilku ofensyw, co najmniej wielu miesięcy, oraz radykalnej zmiany w myśleniu Kremla. Często przez ostatnie ponad półtora roku wojny czytaliśmy, że nadszedł moment zwrotny. Klimat wokół dalszej pomocy dla Ukrainy pogarsza się z dnia na dzień.

  • Arty Green, wysoki rangą ukraiński oficer artylerii, tak wyjaśnił pojawienie się luki artyleryjskiej, która coraz bardziej przemawia na korzyść Ukrainy.
  • Były prezydent uważa, że członkowie gabinetu Mateusza Morawieckiego nie wywiązują się ze swoich zadań.
  • — Pociski precyzyjne to coś, na co rosyjska armia nie ma odpowiedzi — powiedział, odnosząc się do wyprodukowanych w USA 155-milimetrowych pocisków Excalibur oraz innej amunicji naprowadzanej laserowo i GPS.

Walki trwają, Rosjanie mają problemy w ludziach oraz sprzęcie, ale kreślą śmiałe wizje zwycięstwa w «specjalnej operacji wojskowej», jak propagandowo nazywają krwawą wojnę wywołaną w zeszłym roku. Minister obrony i dowódca armii generał Siergiej Szojgu uważa, że konflikt szybko się nie skończy i nakreślił indeks osiem głównych industrties perspektywę czasową. Wojna ukraińsko-rosyjska rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku, gdy Federacja Rosyjska dokonała pełnoskalowej inwazji na swojego sąsiada. Tak naprawdę napięcie i walki toczą się jednak od 2014 roku, gdy Władimir Putin nakazał zająć Krym i oderwać od Ukrainy Donbas oraz Ługańsk.

Pat na froncie albo zmiana władzy

W USA temat finansowania kolejnych dostaw broni dostał się w tryby bezlitosnej machiny wyborczej. W Europe z ust polityków i dowódców słychać coraz częściej, że zapasy są na wyczerpaniu, a produkcja amunicji nie nadąża. Kraj, który najwięcej wojskowych zasobów poświęcił w pierwszych miesiącach wojny – czyli Polska – za sprawą niefortunnej wypowiedzi szefa rządu Mateusza Morawieckiego trafił na nagłówki z przesłaniem „wstrzymywania pomocy dla Ukrainy”. Naprowadzana przez drony ukraińska artyleria zachodniej produkcji strzela dalej i dokładniej niż artyleria rosyjska, pozwalając ukraińskim strzelcom strzelać do rosyjskich, zanim Rosjanie w ogóle zorientują się, że są na celowniku. — To głównie praca na dłuższych dystansach z bronią precyzyjną — powiedział Arty Green.

Dużo ostrożniejsza w swoich przewidywaniach jest Barbara Zanchetta z Wydziału Studiów Wojennych King’s College w Londynie. Jej zdaniem Putin pomylił się w ocenie sytuacji, oczekując niemego przyzwolenia społeczności międzynarodowej na swoje działania w Ukrainie. Mimo wszystko ekspertka nie widzi końca tego konfliktu. Nie poddadzą się ani Rosjanie ani Ukraińcy, nękani bombardowaniami.

Taka sytuacja— Europa skłócona ze Stanami Zjednoczonymi i Europa skłócona sama ze sobą — znacznie ułatwiłaby rosyjskie wysiłki wchłonięcia ukraińskiego terytorium. A gdyby Stany Zjednoczone próbowały wymusić na Ukrainie porozumienie, Europejczycy mieliby niewielką zdolność do stawienia oporu— przewiduje Michael Kimmage. Ukraina jest całkowicie uzależniona od wsparcia Zachodu. A Europa— niestety— bardzo niewiele może bez wsparcia Ameryki. Boją się końca amerykańskiej pomocy militarnej i finansowej. Drogą do zakończenia wojny, którą wywołała Rosja, nie mogą być żadne ustępstwa dotyczące terytorium Ukrainy.

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu «ciasteczek» w przeglądarce. W ponurych czasach potrzebujemy pozytywnych opowieści, tłumaczą twórcy nowej ekranizacji „Znachora”, polskiego melodramatu wszech czasów, przywołując dwie poprzednie, z 1937 i 1982 r. O dzieciństwie spędzonym na plebanii oraz o tym, dlaczego Kościół prędzej czy później będzie musiał znieść celibat, mówi Marta Glanc, autorka książki „Córka księdza”. Jest w tej historii wszystko, co mogłoby posłużyć do napisania scenariusza filmu sensacyjnego – znikające diamenty, atak myśliwców, słoneczna plaża nad Pacyfikiem, bohaterski pilot.

Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

A przecież taki scenariusz stanowiłby z kolei spełnienie wszystkich koszmarów rosyjskich elit politycznych, a zatem… Zastanówmy się jednak, co miałoby być gwarancją skutecznej demarkacji. Na pewno handel z ichimoku kinko hyo w grę nie wchodzą tradycyjne siły rozjemcze ONZ lub innej organizacji międzynarodowej. Po pierwsze, skala wojny i jej cierpień nie dopuszcza już tradycyjnie nieskutecznych rozwiązań tego rodzaju.

Jak w liczbach wygląda inwazja rosyjskiej armii na Ukrainę? Dziennik «The Guardian» opublikował analizę, w której Dan Sabbagh, dziennikarz ds. Obrony i bezpieczeństwa przedstawił pięć możliwych scenariuszy dalszego przebiegu wojny na Ukrainie. 24 lutego 2022 roku Rosjanie rozpoczęli swoją inwazję.

Generał Barron uważa, że nadchodzi trzecia faza wojny. Nazwał ją fazą «wyboru», bo teraz decydować się będzie wsparcie krajów Europy oraz USA dla walczącej Ukrainy. Bezpartyjni Samorządowcy zapewne nie wejdą do Sejmu, ale mogą podebrać opozycji 2–3 proc. Iga Świątek efektownie wygrała turniej w Pekinie i znacznie zbliżyła się do Białorusinki Aryny Sabalenki w rankingu WTA. Ostatnie w tym roku emocje z Polką za trzy tygodnie podczas turnieju mistrzyń w Cancun. Wystarczy, aby państwo żydowskie przegrało jedną wojnę, a jego istnienie stanie pod znakiem zapytania.

Siergiej Ławrow grozi. „Sprawa jest prosta”

Szef resortu obrony Rosji Siergiej Szojgu na spotkaniu z generałami powiedział, kiedy zgodnie z planem ministerstwa obrony Federacji Rosyjskiej «specjalna wojenna operacja» w Ukrainie dobiegnie końca. Nie zabrakło także propagandowych komentarzy pod adresem Zachodu. «UE będzie z Ukrainą tak długo, jak będzie to potrzebne» – oświadczył. UE widzi konieczność bliższej współpracy z ukraińskim przemysłem zbrojeniowym; europejska zbrojeniówka ma tutaj coś do zaoferowania, ale może też się czegoś nauczyć z ukraińskich doświadczeń i innowacji – zaznaczył.

Kiedy koniec wojny na Ukrainie? Rosja zdradza, jak zakończy się konflikt

Zdaniem analityków z Instytutu Studiów nad Wojną Władimir Putin miał dać ministrowi obrony Rosji czas do początku października na zatrzymanie ukraińskiej kontrofensywy i przejęcie inicjatywy na froncie. Szef MON powiedział także, że «straty wroga dziennie wyniosły do ​​120 zabitych i rannych ukraińskich żołnierzy, dwa bojowe wozy opancerzone, trzy samochody i haubicę D-20» – czytamy w raporcie. Według ekspertów, południowy odcinek frontu jest kluczowy dla dalszych losów wojny. Ukraińcy już od wielu tygodni próbują wbić klin w linię obrony Rosjan w obwodzie zaporoskim, na południe od miasta Orichiw.

O jakiej więc «konsekwentnej realizacji działań i planów działań do roku 2025» mówił generał Siergiej Szojgu? Cóż, zapewne wie to on sam, ewentualnie taką wiedzę posiada Władimir Putin, który nadal prowadzi swoją trzydniową «operację wojskową». Ukraińska piechota morska wyzwoliła w środę miejscowość Urożajne.

Hamas uderzył na Izrael, tego nikt się nie spodziewał. Ta wojna przejdzie do historii

Stawia jeden warunek i kreśli przybliżoną perspektywę czasową. Siły ukraińskie prowadziły 15 sierpnia działania ofensywne na co najmniej trzech odcinkach frontu – pisze think tank z USA, Instytut Studiów nad Wojną (ISW) w swojej najnowszej analizie na temat sytuacji na froncie. Moskwa za wszelką cenę chce udowodnić, że panuje nad Morzem Czarnym i dyktuje warunki handlu ukraińskim ziarnem.

A pojawienie się jakiejś koalicji państw Zachodu (np. USA, Wielkiej Brytanii, Kanady czy Australii), jak niegdyś w Korei, w ramach misji sankcjonowanej przez ONZ wydaje się bardzo mało prawdopodobne. Eskalacja ostatnich tygodni pokazuje, że potencjalny następca Putina byłby jeszcze mniej niż on skłonny do pokojowego rozwiązania konfliktu. Patrząc bowiem na logikę wydarzeń politycznych w Rosji, można odnieść wrażenie, że to, co się dzieje, związane jest z osłabieniem władzy Putina. Jak każdy autorytarny władca Putin od zawsze działał w taki sposób, by otwierać i poszerzać zakres swobody swojego politycznego działania. Oczywiście, atak na Ukrainę wynikał z imperialistycznej fiksacji i katastrofalnego błędu w jego kalkulacjach.


Publicado

en

por

Etiquetas:

Comentarios

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *